26 лютого 2014 року на базі Сумської дослідної станції садівництва було проведено науковий семінар, за темою «Ефективне ведення садівництва у Північно-східному регіоні України».У ході семінару було обговорено важливі тематичні питання, розглянуто наявні перспективи у сфері садівництва, проаналізовано стан та тенденції сучасного ягідництва. На семінар завітали начальник Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної держадміністрації Івченко В.М., 1-й заступник голови Конотопської РДА Горбенко М.М., який розповів про розвиток садівництва Конотопського району.

                                      

Директор Сумської дослідної станції садівництва, к.с-г.н. Фільов В.В. зазначив про стан та перспективи розвитку садівництва Північно-східного регіону України, а заступник директора Сумської ДСС, к.с-г.н. Чухіль С.М. доповів про сучасні аспекти вирощування інтенсивних насаджень яблуні. Наступні учасники виступили з доповідями за темами: кандидат с.-г. наук Шевчук І.В. «Захист плодових і ягідних культур від шкідників та хвороб», науковий співробітник Сумської ДСС Данько Н.В. «Механізований збір ягід чорної смородини, як одна з основних тенденцій сучасного ягідництва», науковий співробітник Сумської ДСС Бережок Т.В. «Ландшафтний дизайн як елемент оздоровлення навколишнього середовища. Місце троянд в озелененні».

             

Також заслухали виступи представників компаній: БАСФ – система захисту садів;

Українська овочева компанія – машини та обладнання для догляду за садом;

Кемілайн Агро – система захисту садів (Україна);

Шетеліг Україна – садовий інвентар та обладнання, біозахист садів.

 

   З виїздом на дослідні ділянки Сумської ДСС відбулася практична частина семінару під керівництвом наукового співробітника Сумської ДСС Запорожця О.О., який розповів про сортові особливості обрізки яблуні та показав це наочно.