САД У БЕРЕЗНІ

З нетерпінням очікують садівники бажаного потепління у березні, що відкриває сезон початку робіт у саду і ягідниках.

Звичайно, ще будуть снігопади. Використайте їх для підгортання снігу у пристовбурні смуги, кущі смородини та аґрусу. Це забезпечить рослини до­датковою вологою, такою необхідною до початку вегетації, водночас на 2-3 дні затримає розпус­кання бруньок, що в пев­ній мірі збереже від пош­кодження ранніми при­морозками.

У дні з температурою повітря не нижче -5° С можна починати обрізку дерев. При цьому ретельно переглядайте де­рева, знімайте яйцек­ладки кільчатого шов­копряда, гнізда бояришниці та золотогузки, му­міфіковані плоди. Зрізані гілки виносьте з саду та спалюйте.

Потурбуйтесь про придбання чи ви­готовлення садового вару або фарби на натуральній оліфі для замазування великих зрізів під час обрізки.

При невеликій тов­щині снігу і гарному дос­тупу до основи кущів смо­родини, порічок, аґрусу слід починати їх обрізку, якщо цього не зробили восени. Зволікати з обрізкою кущових ягідників не слід. Цю роботу треба за­вершити до повного та­нення снігу. Зрізані гілки, де можуть бути збудники хвороб та зимуючі шкід­ники, необхідно винести за межі ділянки і спалити. Якщо не встигли з осені заготовити живці для щеп­лення, можете це зробити зараз. Зберігати живці необхідно у холодному підвалі або у побутовому холодильнику, загорнути­ми у поліетиленову плівку при температурі 0-2°С.

Не поспішайте зні­мати обв'язку з штамбів дерев, що зробили з осені від пошкодження зайцями. Навесні шкодочинність їх посилюється.

Водночас з настан­ням потепління зробіть побілку штамбів і розви­лок основних гілок дерев вапняним розчином. Це збереже їх від сонячних опіків та розтріскування кори від різниці темпера­тур південної та північної сторін штамбів.

Закінчуйте ремонт та придбання садового інвентарю. Надалі це ніколи буде робити.