Сумська дослідна станція садівництва ІС УААН створена згідно постанови президії Національної академії аграрних наук від 18 липня 2002 р. на базі Конотопського опорного пункту Інституту садівництва НААН і розміщена на земельній ділянці площею 110 га, яка передана в користування станції із земель резервного фонду на території М.Самбірської сільської ради Конотопського району та в орендованому приміщенні.

Мета станції:

Розробка регіональних технологій вирощування плодово-ягідної продукції, садивного матеріалу плодових, ягідних, декоративних культур та впровадження їх у виробництво.

Задачі станції:

Інтродукція та вивчення сортів плодових, ягідних, декоративних культур.

Вдосконалення існуючих та розробка нових елементів інтенсивних, ресурсозберігаючих економічно-безпечних технологій виробництва фруктів, ягід, посадкового матеріалу плодових, ягідних, декоративних та рідкісних культур.

Надання практичної та методичної допомоги державним, колективним, селянським, фермерським та іншим господарствам регіону з питань широкого запровадження в практиці садівництва та розсадництва досягнень вітчизняної та світової науки.

За порівняно короткий період створена база для ведення науково-дослідної роботи. На станції працює 14 працівників з них:  8 наукових співробітників, в тому числі два кандидати с.г. наук, 1 навчається в аспірантурі.

Зібрана колекція кращих перспективних 76 сортів яблуні, 44 сорти смородини, 70 сортів суниці, закладені маточно-черенкові сади груші, кісточкових: вишні, черешні, сливи, аличі, персика, абрикоса. Створені промислові маточники клонових підщеп яблуні та колекційний маточник з 72 форм клонових підщеп в т.ч. зовсім нових 32 форми.

Закладені дослідні сади по сортовивченню яблуні, інтенсивні сади на низькорослих та середньорослих підщепах, технологічні досліди в садах, в т.ч. по добору оптимальних конструкцій насаджень яблуні, використання інтеркаляру (проміжної низькорослої вставки). Працівники станції працюють над вивченням та розробкою нових елементів технологій садівництва для впровадження їх у виробництво області та використання їх для покращення економічної ефективності господарств області.

Основне завдання станції – розробка елементів технології вирощування плодоягідних культур в умовах Північних регіонів України вивчення та відбір кращих за господарсько-біологічною цінністю сортів та сортопідщепних комбінувань плодово-ягідних культур з подальшою рекомендацією їх виробництва та забезпеченість елітним посадковим матеріалом.

Науковці станції проводять науково-дослідні роботи з трьох напрямків:

  1. сортовивчення;
  2. розмноження;
  3. технології вирощування.

Дослідна станція має патент на вирощування та реалізацію елітного посадкового матеріалу. Закладені маточники безвірусного підщепного та прищепного матеріалу  зерняткових, кісточкових та маточники ягідних культур. В наявності є посадковий матеріал плодово-ягідних та декоративних культур.

На станції створено консультаційний пункт СДСС, що знаходиться в орендованому приміщенні в місті Конотоп створеному для покращення зв’язків з населенням та юридичними організаціями і надання їм консультаційних  та інших послуг з питань садівництва. Пункт знаходиться в зручному місці, що найбільш  відвідується керівниками та жителями району і дійсно є центром зв’язку  станції з садівниками  району в першу чергу.