Сад у березні


З нетерпінням очікують садівники бажаного потепління у березні, що відкриває сезон початку робіт у саду і ягідниках.

Звичайно, ще будуть снігопади. Використайте їх для підгортання снігу у пристовбурні смуги, кущі смородини та аґрусу. Це забезпечить рослини додатковою вологою, такою необхідною до початку вегетації, водночас на 2-3 дні затримає розпус­кання бруньок, що в певній мірі збереже від пош­кодження ранніми приморозками.

У дні з температурою повітря не нижче -5° С можна починати обрізку дерев. При цьому ретельно переглядайте дерева, знімайте яйцек­ладки кільчатого шовкопряда, гнізда бояришниці та золотогузки, муміфіковані плоди. Зрізані гілки виносьте з саду та спалюйте.

Потурбуйтесь про придбання чи виготовлення садового вару або фарби на натуральній оліфі для замазування великих зрізів під час обрізки.

При невеликій тов­щині снігу і гарному доступу до основи кущів смородини, порічок, аґрусу слід починати їх обрізку, якщо цього не зробили восени. Зволікати з обрізкою кущових ягідників не слід. Цю роботу треба завершити до повного танення снігу. Зрізані гілки, де можуть бути збудники хвороб та зимуючі шкід­ники, необхідно винести за межі ділянки і спалити. Якщо не встигли з осені заготовити живці для щеп­лення, можете це зробити зараз. Зберігати живці необхідно у холодному підвалі або у побутовому холодильнику, загорнути­ми у поліетиленову плівку при температурі 0-2°С.

Не поспішайте знімати обв'язку з штамбів дерев, що зробили з осені від пошкодження зайцями. Навесні шкодочинність їх посилюється.

Водночас з настанням потепління зробіть побілку штамбів і розвилок основних гілок дерев вапняним розчином. Це збереже їх від сонячних опіків та розтріскування кори від різниці температур південної та північної сторін штамбів.

Закінчуйте ремонт та придбання садового інвентарю. Надалі це ніколи буде робити.