Будівля Сумської ДСС

Про станцію


Сумська дослідна станція садівництва ІС УААН створена згідно постанови президії Національної академії аграрних наук від 18 липня 2002 р. на базі Конотопського опорного пункту Інституту садівництва НААН і розміщена на земельній ділянці площею 110 га, яка передана в користування станції із земель резервного фонду на території М.Самбірської сільської ради Конотопського району та в орендованому приміщенні.

Місія станції


Розробка регіональних технологій вирощування плодово-ягідної продукції, садивного матеріалу плодових, ягідних, декоративних культур та впровадження їх у виробництво.

Задачі СДСС


  • Інтродукція та вивчення сортів плодових, ягідних, декоративних культур.
  • Вдосконалення існуючих та розробка нових елементів інтенсивних, ресурсозберігаючих економічно-безпечних технологій виробництва фруктів, ягід, посадкового матеріалу плодових, ягідних, декоративних та рідкісних культур.
  • Надання практичної та методичної допомоги державним, колективним, селянським, фермерським та іншим господарствам регіону з питань широкого запровадження в практиці садівництва та розсадництва досягнень вітчизняної та світової науки.
  • За порівняно короткий період створена база для ведення науково-дослідної роботи. На станції працює 14 працівників з них: 8 наукових співробітників, в тому числі два кандидати с.г. наук, 1 навчається в аспірантурі.
  • Зібрана колекція кращих перспективних 76 сортів яблуні, 44 сорти смородини, 70 сортів суниці, закладені маточно-черенкові сади груші, кісточкових: вишні, черешні, сливи, аличі, персика, абрикоса. Створені промислові маточники клонових підщеп яблуні та колекційний маточник з 72 форм клонових підщеп в т.ч. зовсім нових 32 форми.
  • Закладені дослідні сади по сортовивченню яблуні, інтенсивні сади на низькорослих та середньорослих підщепах, технологічні досліди в садах, в т.ч. по добору оптимальних конструкцій насаджень яблуні, використання інтеркаляру (проміжної низькорослої вставки). Працівники станції працюють над вивченням та розробкою нових елементів технологій садівництва для впровадження їх у виробництво області та використання їх для покращення економічної ефективності господарств області.

Основне завдання станції


Розробка елементів технології вирощування плодоягідних культур в умовах Північних регіонів України вивчення та відбір кращих за господарсько-біологічною цінністю сортів та сортопідщепних комбінувань плодово-ягідних культур з подальшою рекомендацією їх виробництва та забезпеченість елітним посадковим матеріалом.

Науковці станції проводять науково-дослідні роботи з трьох напрямків:

Сортовивчення

Розмноження

Технології вирощування

Дослідна станція має патент на вирощування та реалізацію елітного посадкового матеріалу. Закладені маточники безвірусного підщепного та прищепного матеріалу зерняткових, кісточкових та маточники ягідних культур. В наявності є посадковий матеріал плодово-ягідних та декоративних культур.

На станції створено консультаційний пункт СДСС, що знаходиться в орендованому приміщенні в місті Конотоп створеному для покращення зв’язків з населенням та юридичними організаціями і надання їм консультаційних та інших послуг з питань садівництва. Пункт знаходиться в зручному місці, що найбільш відвідується керівниками та жителями району і дійсно є центром зв’язку станції з садівниками району в першу чергу.

Отримайте консультацію наших фахівців

Ви є державним, колективним, селянським, фермерським або іншим господарствам регіону? Зв'яжіться з нами.